Daewoo Avia D 90 N 4×2 CAS 16/1700/00-M1Z


Daewoo CAS-16

Pořární automobil silniční kategorie, konstruovaný k provozu na zpevněných komunikacích, hmotnostní třída 3. Požární výbava v redukovaneém provedení. Cisternová automobilová stříkačka CAS-16 Daewoo Avia D 90 N 4×2 je speciální vozidlo uzpůsobené k rychlému zásahu při hašení požárů vodou a pěnou i v místě s nedostatkem vody. Řadí se mezi lehké cisterny a je určen pro běžnou požární službu. V pravé zadní skříni vozidla je namontován průtokový hadicový naviják s hadicí DN 25 v délce 60 m. Volný konec hadice je opatřen pistolovou proudnicí. Navíjení hadice se provádí pomocí elektromotoru. Prostory pro příslušenství v přední, střední a zadní skříni jsou zakryty roletkami z hliníkových lamel a prostor čerpacího zařízení nahoru výklopnými dveřmi. Vnitřní osvětlení se automaticky rozsvítí po vytažení rolety nebo otevření dveří. Otevření je signalizováno na přístrojovém panelu u řidiče. Výsuvná a výklopná plata pro příslušenství jsou provedena z hliníkového plechu.

Počet míst k sezení: 1+2+3
Voda :1700l

Motor je čtyřválcový, vznětový s přímým vstřikem paliva, přeplňovaný turbdmychadlem, s chaldičem plnícího vzduchu, chlazený kapalinou. Splňuje emisní normu EURO III.

Typ motoru:           CUMMINS ISBe 150 03
Objem válců:         3922 ccm
Maximální výkon:   110kW/2500 ot/min

V zadní skříni karoserie je namontováno požární čerpadlo poháněné od motoru. Použité čerpadlo umožňuje zásah při použití nízkého nebo vysokého tlaku, případně kombinovaný provoz. Proti přehřátí je čerpadlo vybaveno automatickým teplotním odlehčovacím ventilem. Čerpadlo je vybaveno automatickou pístovou vývěvou. V zadní skříni je také umístěn panel čerpacího zařízení.

Jmenovitý průtok:    1600 l/min
Jmenovitý tlak:        0,8MPa

Vysokotlak
Jmenovitý průtok: 200 l/min při jmenovitém tlaku 4,0MPa